Rodinná atmosféra

Krásná příroda

Pohodlné ubytování

Zimní pohoda

Skvělá kuchyně

Příjemné prostředí

Kapely, které jsme v roce 2013 u nás přivítali

SVÍTÁNÍ

Foto Svítání

Svítání představuje svým posluchačům hudební styl, který lze jen těžko žánrově zařadit a nazývá se Original Czech Music. Kapela hraje několik typů koncertních vystoupení.
Kapela Svítání dlouhodobě podporuje projekt Adopce na dálku. Pořádá pravidelné koncerty ve prospěch tohoto projektu, který poskytuje vzdělání chudým dětem v Africe, Indii i v Evropě.

http://www.youtube.com/watch?v=GQFP9iJt1BM

RENÉ SOUČEK

IMG_3186-1

Písničkář z Frýdku- Místku hrající vlastní tvorbu jak na kytaru, tak poslední dva roky na ukulele, které mu velmi učarovalo. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti. Na kolik, autor nechce vyzradit. Jejich pointa baví ve veselé poloze publikum, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních!!

PLAVCI s JANEM VANČUROU

Foto Plavci

Oblíbená česká skupina Plavci, věnující se stylu folk a country, oslavila 45 let své existence. Mezi nejznámější písně patří: Zvedněte kotvy, 500 mil, Teče voda, Rákosí, Pole s bavlnou, Láska je věc kouzelná, Vysočina, Orchidej a další.

SOVA A SLAMÁK

Foto Sova a Slamák

Ostravská folková formace úspěšně navazující na to nejlepší, co v oblasti písničkářství přinesla česká folková scéna poslední čtvrtiny minulého století. Jejich osobitý písničkářský styl, léty vybroušený k nejvyšší kvalitě, je charakteristický chytlavými melodiemi a chytře vypointovanými texty zdařile balancujícími na hraně lehké ironie a vtipné hloubavosti. Taková je společná tvorba dvou výrazných autorských osobností Milana Sovy a Kuby Slamáka.

JITKA ŠURANSKÁ

Fofo Jitka Šuranská

Jsem houslistka a zpěvačka. Nebo snad zpěvačka a houslistka? Kdo by řešil pořadí. Mé kořeny jsou silné, moravské. Tak silné, že je nechci opouštět. Zároveň hledám novou cestu k vyjádření, zpívám starobylé texty a nápěvy a fidluju k nim na housličky.  Používám loopstation, protože věřím, že hudec v tomto století má prostě takovou mašinku doma mít. Cítím, že je to otázka živá a aktuální. Jak naložit s tradicí, nakolik se jí držet a jak nezakrnět.

HELEMESE

Foto Helemese

Styl naší muziky se vzpřičuje jednoznačnému označení, protože se v něm míchá řada různých vlivů. Říkáme, že hrajeme šraml-šanson-bigbít, neboli rychlou, energickou, nástrojově barevnou a srdcem zahranou muziku bez přehnaných virtuozních výkonů a složitostí. Každopádně má naše hudba koule a kromě rychlých písní, které srší energií a svádí k tanci, dokážeme zahrát i skladby pomalejší. Poznávacím znamením a jednotícím prvkem naší muziky je akordeon.

J. EOIN

Foto Eoin

Jeho profesionální hudební dráha má počátky v 80. letech, kdy vystupoval jako sólový písničkář na turné legendární kapely Clannad. Poté se přestěhoval do New Yorku,  jehož folková scéna na něj silně zapůsobila. Druhou polovinu 80. let strávil v rodném Irsku, kde vznikly jeho první vlastní skladby. Nyní žije v Londýně a patří k uznávaným ostrovním písničkářům.

L. KUDRJAVCEV, J.VONDRÁK

Foto Kudrjacev

V roce 2002 založil hudební skupinu “Projekt AK.” Debutové album “tři krát tři” byl propuštěn v roce 1995.
Od té doby zaznamenal a vydal asi tucet alb. V roce 2003 se stal vítězem festivalu jménem XXX Grushin.
V roce 2010 získal cenu diváků na festivalu “, který Rusko s kytarou” v Praze. Vítěz “Zpívající peak-2012” v Kremlu v kategorii “Nejlepší umělecký píseň roku.” V roce 2012 také vyhrál cenu a Cenu diváků na festivalu “Hudba opad listů”
v Tartu (Estonsko).

 BUJABÉZA

… je folková skupina z Olomouce. První veřejné vystoupení skupiny proběhlo 23. 1. 2009 v olomouckém Jazz-Tibet klubu. Na festivalu Zahrada v roce 2011 vyhrála Krtka.

BANDABAND

Foto Bandaband

… je kapela, která se s tím ani trochu nepáře. Svou práci bere s elánem, má drive, hraje pozitivní muziku. Každý koncert obrátí v jedinečnou událost, ze které posluchači odcházejí plni zážitků. Svým nezaměnitelným zvukem a energií dokáže člověka rozesmát, roztančit, nadchnout, pohladit po duši i donutit přemýšlet. České texty pro české publikum. Výbušná směs blues, rocku, funku a latiny nutí lidi všech věkových skupin dupat si do rytmu.

EPYDEMYE

Foto Epydemye

… je beatfolková kapela z Českých Budějovic. Energická vystoupení, písně s českými texty, precizně sezpívané vokály – to všechno posluchače zaujalo natolik, že je kapela dramaturgy pravidelně zvána na hlavní scény velkých žánrových festivalů a ročně odehraje kolem osmdesáti koncertů. Kapela se začíná prosazovat také na rockových akcích, o čemž svědčí úspěchy ve vyhledávacích soutěžích. Díky nim si Epydemye zahrála na Rock for People, festivalech Votvírák, United Islands či Open Air Přeštěnice.

UKULELE TROUBLEMAKERS

Foto Ukulele Troublemakers

Skupina je naprostou raritou nejen u nás, ale i ve světě. Na rozdíl od jiných ukulelových formací, které využívají jeho charakteristického zvuku a přizpůsobují mu repetroár, UKULELE TROUBLEMAKERS se naopak snaží dokákázat, že na ukulele je možné zahrát prakticky všechno a z tohoto malého nástroje je možné dostat neuvěřitelné zvuky.