Rodinná atmosféra

Krásná příroda

Pohodlné ubytování

Zimní pohoda

Skvělá kuchyně

Příjemné prostředí

Program Karlovského hudebního léta 2014:

11.7.   FLERET

18.7.   DAREBAND

25.7.   ZHASNI

2.8.   KELT GRASS BAND

9.8.   ŽAMBOŠI

15.8. PASS

22.8.   BRAN

29.8.  NEW ORLEANS BAND

 

FLERET

Fleret

Se svým repertoárem již téměř 30 let minimálně desetkrát do měsíce brázdí zpravidla vyprodané koncerty po celé České Republice, ale dokáže rozezpívat a roztančit i mnohatisícové publikum na obřích festivalech world music v sousedním Polsku nebo Slovensku, kde má tradičně svou četnou obec příznivců. A tak, ačkoliv by člověk tu a tam přece jenom potřeboval ke čtení textů Fleretu slovník valašsko-český, jeho muzika s texty spojená mluví jazykem nadnárodním.

Poslední roky dokazují, že cesta mezižánrových fůzí, na kterou se vypravil Fleret u nás mezi prvními, se stává jednou z nejprošlapanějších dálnic současné hudby. Proto nebylo náhodou, že si kapelu Fleret vybrala k hostování na World Tour ’97 britská rocková legenda Jethro Tull, jejíž hudba má obdobnou lidovou genezi.

Zdroj.: www.fleretmusic.cz

DAREBAND

DAREBAND

Kapela, která hraje výhradně vlastní tvorbu SVÉHO harmonikáře Jury “Dareby” Václavíka. Styl který hrají se dá charakterizovat jako lidový folk, tedy autorské věci vycházející převážně z valašské tradice. Že to nechápete? Tak si je přijďte poslechnout.

Zdroj: www.bandzone.cz

ZHASNI

ZHASNI

Na jaře r. 2004 se trio třicátníků z Nového Boru pozastavilo nad tím, že se u nás v republice šetří vším (dobrým slovem, důvěrou, solidaritou, vkusem) jen ne elektřinou. Snad i pro toto přesvědčení začali hrát čistě akusticky a – jak jinak – potmě. Název jejich sdružení byl pak logicky odvozen z výše uvedeného.

Zdroj: www.bandzone.cz

KELT GRASS BAND

KELT GRASS BAND

Založil Petr Schäfer v roce 2003 ve snaze uskutečnit svoji dávnou představu, kterou nestihl s dřívější kapelou BLUEGRASS NOVA.

Od počátku se zaměřujeme na lidovou hudbu s akcentem na stopy dávné keltské kultury – ať už se jedná o melodie skotské, irské, nebo později americké, kde pracujeme s nápěvy, které přivezli do Ameriky první osadníci, ale i s melodiemi z regionu, ze kterého kapela pochází. A tak se na jevišti setkávají vlivy tradiční country a bluegrassu s moravskou zpěvností nebo nápěvy ze Smaragdového ostrova či Skotské vysočiny.

Zdroj: www.keltgrassband.cz

ŽAMBOŠI

ŽAMBOŠI

Vsetínská trojice muzikantů se jmény jako Honza Žamboch (odtud Žamboši), Stáňa Žambochová a Juří Nedavaška. Tihle tři a jejich mobilní vznášedlo Sněhurka týden co týden vyrážejí potěšit posluchače v zapadlých a ještě zapadlejších koutech své vlasti, od Aše až po Třinec. Kytara, akordeon, dva zpěvy a bicí společně vytvoří uklidňující atmosféru recitálu v čajovně stejně dobře, jako umí svou energií zbortit pozůstatky Strahovského stadionu.

Zdroj: www.zambosi.cz

PASS

Pass

Skupina PASS se na různých scénách prohání od roku 1998 a od původní recesistické sestavy hudebníků vytvářející hlavně hluk pro vlastní potěšení se transformovala k současné tváři nezapadající vlastně do žádné žánrové škatulky. Na rock příliš folk, na pop příliš rock, na emo příliš málo vlasů. V roce 2000 skupina vydala první CD Černé labutě, na jaře roku 2003 PASS vydává nahrávku s názvem Po sezóně a koncem roku 2007 PASS připravil pro své posluchače třetí CD s názvem Někde jinde.

 V roce 2009 se kapela na dva dny rozpadla, což bylo nakonec odvráceno a vzápětí se dva zakládající členové – autor a kytarista Kamil Hric a perkusista Jiří Holeček, svižně obklopili mladými, nadějnými a krásnými muzikanty – Liborem Jandíkem, Pavlem Lieskovským, Michaelem Markytánem a Tomášem Jíchou. V této sestavě PASS vytepal zcela nový repertoár, jenž má vtip, švih, rádio, klarinet, saxofon, trombon, bombon, tanec a který začátkem roku 2012 překovala do nového CD.

Zdroj: www.passmusic.cz

BRAN

BRAN

Slovo bran znamená v bretonštině havran a v keltských legendách je havran uváděn jako posel zpráv. V případě této kapely je havran poslem zpráv těch navýsost nejlepších. Bran, to je profesionální pojetí hudby vycházející ze starých bretaňských lidových motivů, dávných tanců a zpěvů moře. Moderní instrumentace je podpořena dynamickou a pulsující rytmikou. Osobitě zpracované tradiční tance a písně, doplněné vlastními skladbami členů kapely, vytvářejí zvláštní svět, ve kterém mají rozhodující slovo sny. Takové je i zatím poslední album „Le carnet noir“, které skupina nyní na svém turné propaguje.

Zdroj: www.branband.cz

NEW ORLEANS BAND

NEW ORLEANS BAND

Muzika napájená bahnitými vodami řekou Mississippi  a kalnou Dřevnicí po destilaci přes dřeva nástrojů skupiny New Orleans Band tryská v nové podobě, s jinými volty, jiným nábojem a občas i jinými notami, ale s nezmenšeným nadšením a zápalem.

Z New Orleans přichází hlavní zdroj inspirace i zpěvák Mario Taravella. Zda lze přesadit jižanský esprit i do zlínských hudebních kulis, se pokouší zjistit kapela New Orleans Band.

Zdroj: www.neworleansband.cz