Rodinná atmosféra

Krásná příroda

Pohodlné ubytování

Zimní pohoda

Skvělá kuchyně

Příjemné prostředí

banery hud2015_150x300cm

Kapely, které u nás v roce 2015 vystoupily:

MARTINA TRCHOVÁ

martina-trchova-a-trio-bubenec-front

Osobité autorské písně, výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, měkký tón kontrabasu a progresivní perkuse. Martina Trchová Trio hraje vlastní tvorbu vycházející ze silné ženské písničkářské generace (Z. Navarová, Radúza,…), aranže písní se pohybují na hranicích jazzu, blues, folku, latiny a šansonu. Texty mapují pražskou periferii, ale i hloubku lidské duše, křehké výpovědi střídají texty chrlené s hiphopovou kadencí.

Zdroj: www.trchova.cz

ARNOŠT FRAUENBERG TRIO

header

Jako písničkář se AF na české folkové scéně pohybuje od roku 1996. Při jeho koncertech se divákovi dostane nejen dávka humoru a vtipu, ale i dojetí. Jeho písničky jsou postavené na melodickém nápadu a zejména silném příběhu.

AF stál na podiu již s mnoha osobnostmi tohoto žánru. Za zmínku jistě stojí hostovaní na turné

Vlasty Redla.

Zdroj: www.frauenberg.cz

IRENA BUDWEISEROVÁ

irenaplak

Vystudovala zpěv na konzervatoři v Praze u profesorky Aleny Pařízkové a profesorky Laďky Kozderkové. Toto studium rozvinulo její přirozený talent a výsledky můžeme slyšet na jejích sólových CD a koncertech. Během svého studia v roce 1980 nastoupila do Spirituál kvintetu, ve kterém až na kratší odmlku působila do roku 2010. Na konci roku 2010 “ukončila” svou spolupráci se Spirituál kvintetem a začíná se věnovat již pouze svým projektům.

Zdroj: www.budweiserova.com

DOCUKU

docuku_jarcova_6192-150x150

Šestičlenná hudební formace Docuku z Valašského Meziříčí vznikla v r. 2002 díky iniciativě zpěváka a multiinstrumentalisty Jiřího Buksy. Její název znamená ve valašském nářečí „honem, rychle, svižně“ nebo také „dohromady“ a zúčastnění hudebníci jej naplňují ve svižných, melodických písničkách na pomezí folklóru a bigbítu. Písně, zaznamenané ve sbornících lidových písní nebo i vlastní , čerpající z odkazu moravsko-slezského, polského, slovenského či balkánského, jsou osobitě aranžovány a transformovány do podoby milostných balad či folklorbeatových „našlapaných“ skladeb.

Zdroj: www.docuku.cz

JIŘÍ HOLOUBEK TRIO

Jiří Holoubek trio

Jiří Holoubek  (kytara, zpěv) – kytarista a zpěvák legendární skupiny Sirituál kvintet, spoluzakladatel jedné z nejlepších evropských bluegrassových kapel Reliéf, zkušený moderátor v současné době působící jako průvodce ranním vysíláním Českého rozhlasu 2 – Praha.

Pavel Peroutka  (kontrabas, zpěv) – skvělý a vyhledávaný kontrabasista, známý například jako dlouholetý člen skupiny Pavlína Jíšová a přátelé, nebo jako spolehlivý basový základ doprovodné skupiny Pavla Bobka. Majitel nezapomenutelného tenorového hlasu.

Tomáš Stehlík  (piano, zpěv) – vynikající všestranný klavírista, absolvent pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka. Mnohaletý člen Buddy Holly Show, se kterou projel celou Evropu.

V našem repertoáru najdete především autorské písně na pomezí popu a folku, na koncertech okořeněné několika klasickými jazzovými instrumentálkami.

Zdroj: www.bandzone.cz/jiriholoubektrio

LECOCLICO

Lecoclico

Hudba mě těší, roztančí, dojímá, někdy ruší, ale vždy mě provokuje a podněcuje k emocím. Zpěv mi přináší pocit radosti, svobodného vyjádření. Hlas je pro mě unikátním prostředkem k zachycení pocitů a stavů, taky proto, že je tak bytostně fyzicky spjatý se samotným interpretem. Setkala jsem se a stále setkávám s mnoha zajímavými, talentovanými muzikanty, kteří mě inspirují a díky nimž mohu lépe hledat vlastní cestu k hudbě. Každé takové setkání je pro mě vzrušujícím zážitkem, který se časem projeví v mé tvorbě (jsou jimi např. Rudy Horvát, Joel Bros, Jan Kuchař, Martin Bala a další.)

 Zdroj: www.sylviebee.cz

 PŮLJABLKOŇ

Půl jablkoň 1 Půl jablkoň

Jsme nejmenší odnoží Jablkoně: obrovitý kapelník Michal Němec (tedy já) a éterická zpěvačka Marie Puttnerová. Zpíváme a hrajeme písničky jablkoňské i nejablkoňské: jednoduše, přímočaře, nezáludně – dva hlasy, kytara a perkuse. V repertoáru máme skladby z písničkových alb Jablkoně (většinou ty, které s kapelou už nehrajeme), ale také úplně nové, napsané přímo pro nás. Maruška a její krystalicky čistý hlas je z Brna, moje pražština se tak potkává s lahodnou moravštinou a v našich písničkách je to slyšet. Vcelku se dá říci, že jsme docela hodní až komorní, nicméně občas v nás haraší Jablkoň.

Zdroj: www.puljablkon.cz

PAVEL HELAN + BAND

Pavel Helan

Pro texty písní, které si Pavel Helan převážně skládá sám, některé pak s pomocí Michala Čermíka, jsou typické optimismus a humor. Některé texty jsou vyloženě komické, jiné v sobě ale zase nesou vážné téma a hlubší myšlenku. Některé texty Pavla Helana jsou inspirovány rovněž čtením ,Bible konkrétně knihami Žalmů a Přísloví.

V roce 2013 se stal finalistou talentové soutěže Československo má talent, v níž byl oceněn především za svůj osobitý humor a chytlavé písně.

Zdroj: www.cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Helan

JITKA MALCZYK A VOJTĚCH JINDRA

Malczyk_Jindra_2_nahled-300x200

Setkáním dvou zkušených hudebníků se propojují a vzájemně rezonují dva hudební světy. V komorní sestavě, které nechybí nasazení a radost ze hry, vyniká zvuk obou nástrojů a díky osobitému stylu hráčů vzniká originální autorská hudba.

Zdroj: www.malczyk-jindra.com