Rodinná atmosféra

Krásná příroda

Pohodlné ubytování

Zimní pohoda

Skvělá kuchyně

Příjemné prostředí

plakát hudební léto 2016

 

RENÉ SOUČEK A ADÉLA JONÁŠOVÁ

A&R_01

Písničkář z Frýdku-Místku hrající vlastní tvorbu na kytaru a poslední dobou i na ukulele, které mu velmi učarovalo. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti. Na kolik, autor nechce vyzradit. Jejich pointa baví publikum ve veselé poloze, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních.

Zdroj: www.renesoucek.cz

 

JANAIS

Janais

“Jej hlas je silný a jemný zároveň, čistý a rozpoznateľný. Bez zbytočného pátosu vie Janais podať emócie absolútne prirodzeným spôsobom.”

Zdroj: www.janais.sk

 

BOHDAN MIKULKA

Hudba ho vede mnohými cestami od trampské muziky k bluegrassu a americkému písničkářství. Byl členem několika uskupení různého žánrového zaměření. Kapela Tebs gang, Monogram, jazzrockové Papilio, bluesové Ripe to blues.. Dnes vystupuje coby stálý host na elektrickou kytaru v kapele Večery v jednom a asi nejraději hraje své komorní písně na solových vystoupeních pouze s akustickou kytarou pro publikum, které je vnímavé a poslouchá. A také pro publikum, které se nezalekne občas těžkých námětů a neučesaného projevu. Bohdan je člověk, který, jak o sobě říká, neumí skládat příliš radostné písně, ale na omylu by byl každý, kdo by považoval jeho písně za smutné a depresivní. Nostalgie, něha, otevřenost, autenticita, vyslovení základních životních pravd bez přílišných kudrlin, to jsou možná výstižnější příměry. Bohdan možná dozrál do jednoduchosti a patrně to je to, co jeho písním sluší nejvíce

Zdroj: www.bandzone.cz

 

DAREBAND

DAREBAND

Kapela, která hraje výhradně vlastní tvorbu SVÉHO harmonikáře Jury “Dareby” Václavíka. Styl který hrají se dá charakterizovat jako lidový folk, tedy autorské věci vycházející převážně z valašské tradice. Že to nechápete? Tak si je přijďte poslechnout.

Zdroj: www.bandzone.cz

POUTNÍCI

Poutníci plakát

Česká bluegrassová skupina, vzniklá v roce 1970.

Největších úspěchů dosáhli v letech 19791991, kdy byl členem skupiny banjista, skladatel a zpěvák Robert Křesťan a další hráč na banjo Luboš Malina, který je považován za jednoho z nejlepších českých banjistů a který hraje také na mnoho jiných nástrojů. V letech 1982 a 1983 skupina vyhrála plzeňskou Portu.

Zdroj: www.wikipedia.org

 

LUA

lua_banner facebook_2

Písně z Irska, ale i dalších ostrovních zemí a odjinud, současně a svěže. Slovo lua je jako naše hudba – má mnoho různých významů. Budeme rádi, když si přidáte svůj vlastní…
Nám se prostě líbí, jak zní…

 

DAGMAR VOŇKOVÁ

Dagmar Voňková

Zpěvačka, kytaristka a skladatelka.

Po gymnáziu studovala pedagogickou fakultu, vystřídala řadu sezónních profesí.

Veřejně vystupuje od roku 1971, později jako členka volného sdružení písničkářů Šafrán.

Proslavila se skvělou technikou hry na kytaru plnou experimentů.

Vydala sedm řadových alb (Dagmar Andrtová-Voňková; Živá voda; Golden Gate: The Magician of Guitar from Prague I; Dagmar Andrtová; Birdcage/Voliéra; Milí moji; Slunci ležím v rukou), účinkuje i na albech jiných písničkářů.

Vystupovala po téměř celém světě, její skladby vyšly i u zahraničních vydavatelů a nahrála rovněž hudbu pro představení Rok na vsi bratří Mrštíků (Národní divadlo 1993, režie Miroslav Krobot).

V roce 2010 vydala knihu písňových textů, básní a kreseb LISTÍ a 16. listopadu 2010 jí byla udělena pamětní medaile Ústavu pro studium totalitních režimů “Za svobodu a demokracii”.

Zdroj: www.vonkova.cz

 

SPOLEKTIV

Spolektiv-slider

Hrajeme a zpíváme autorskou hudbu na akustické nástroje s prvky rocku, art folku a jazzu s použitím klasických kytar, baskytar, perkusí, etnických a dechových nástrojů.

Zdroj: www.spolektiv.cz