Rodinná atmosféra

Krásná příroda

Pohodlné ubytování

Zimní pohoda

Skvělá kuchyně

Příjemné prostředí

A3

7.7.Z HORNÍ DOLNÍ A DÁL NA JIH

Z horní dolní a dál na jih

Hudební skupina, která sídlí na Dolní Bečvě, tvoří svým způsobem současný hudební folklór. Nejedná se tedy o tradiční folklórní seskupení muzikantů, jak by se na první pohled zdálo. Předmětem jejího zájmu nejsou již existující lidové písně, ale „lidové“ písně nové – vlastní. Zrcadlí se v nich radosti i trampoty života, tak, jak je vnímají a prožívají sami členové kapely. Hudebně jsou písně upravovány prostředky, které mají díky aktuálním hudebním vlivům autoři k dispozici. Texty písní jsou psány valašsky, přesněji tím, co z nářečí v údolí rožnovské Bečvy zbylo – se současným bečvanským přízvukem a občasným užitím některých pozapomenutých slov.

Zdroj: www.zhornidolni.cz

14.7. VSVM – VOLNÉ SDRUŽENÍ VSETÍNSKÝCH MUZIKANTŮ

21.7. – VESELÁ BÍDA

JksiLJgJ4YjLtuag-hvJFVFzOp7WzHI_[1]

Hudební skupina  „Veselá bída“ vznikla v roce 2001  na popud někdejšího zpěváka Františka Segrada, který ukončil hostování ve skupině Čechomor a  inicioval  založení  nové  skupiny  s  podobným  tématickým zaměřením. Za necelé  2 roky vydala skupina první demo CD a osm měsíců ve vlastní režii nové CD Veselá bída. V létě 2005 skupina vydala další CD „Nebozízek“ v nakladatelství INDIES Brno. V roce 2010 vydala CD „Z listu“.  Mezi tím kapela upravila a vydala šestnáct vánočních písní a koled.

     Od svého počátku se drží svého zaměření – netradiční pojetí tradičních lidových písní.

Zdroj: www.bandzone.cz

28.7. – JANAIS

Janais

“Jej hlas je silný a jemný zároveň, čistý a rozpoznatelný. Bez zbytočného pátosu vie Janais podať emócie absolútne prirodzeným spósobom.”

Zdroj: www.janais.sk

4.8. – LUCIE REDLOVÁ A KAPELA GARDE

phoca_thumb_l_kaple_garde_10

Lucie Redlová se na pódiích pohybuje již přes 10 let. Začínala s mandolínou ve folklor-beatové kapele Docuku, se kterou vydala dvě alba. Hostovala v rockové kapele Rauš, ve folkových Žamboších, zazpívala si s Květy, jednu dobu příležitostně hrávala i s Trabandem.

Již v průběhu let začala zhudebňovat texty svých přátel, zejména rusistky a překladatelky Radky Bzonkové, a vystupovala sama s kytarou či mandolínou. V roce 2009 natočila album „První, poslední”, které produkoval irský rocker Steve Wall. Deska má ovšem poměrně subtilní aranže a základem tak zůstala hlavně kytara a zpěv Redlové. Na sklonku roku 2009 Lucie vytvořila doprovodnou kapelu, která si říká Garde (sešli se v ní zkušení muzikanti z Valašska Martin Knor – elektrická kytara, Ivan Trpík – baskytara a Milan Kratochvíl – bicí, perkuse), pořídila si elektrickou kytaru a od čistého folku se pootočila směrem k bigbítu. Na jaře 2012 vyšlo u Indies Scope Records druhé album Křižovatka, které produkoval americký muzikant Tim Eriksen. V roce 2013 Lucie spojila své síly s dalšími výraznými muzikantkami Beatou Bocek a Jitkou Šuranskou v projektu MDŽ – Muzikantky, dámy, ženy. V současnosti vystupuje zase nejvíce sólově (střídmě při tom také používá smyčkovací loop-station).

Zdroj: www.redlova.cz

11.8. – EUPHORICA

www.euphorica.cz www.facebook.com/Euphorica.cz

www.euphorica.cz
www.facebook.com/Euphorica.cz

Čtyři hlasy, čtyři nástroje, a především čtyřnásobná ženská energie, to je kapela Euphorica.
Pohanská hudba, lidové tradiční písně, doba středověku, temná gotika i veselá renesance. Zavedeme vás na sever do chladného Finska, za sborovými zpěvy do Makedonie, ale i do slunného Španělska a Itálie. A ukážeme vám, že i české lidovky obstojí mezi evropskými songy. Zaposlouchejte se do písní od kapely Euphorica a potkejte se s kulturou starobylé Evropy

Kapela Euphorica vznikla v roce 2007. Její členky hrály již v předešlých letech ve středověkých a world music kapelách a byly i součástí hudební show Cantus Buranus německé populární kapely Corvus Corax . Frontmanka a manažerka kapely Iva Šářecová a bubenice Eva Žídková  byly několik let součástí historické dobové kapely Psalteria. K dalším zkušeným hudebníkům patří profesionální flétnistka Markéta Stivínová , která hraje i jako sólistka svá představení a škálu od jazzu po klasiku. A součástí kapely Euphorica je také klarinetistka Kateřina Bartošová, která prošla zkušeností na hudebním gymnáziu, kde se věnovala tradičním i netradičním stylům hry na dechové nástroje

Zdroj: www.euphorica.cz

18.8. – EOGHAN O´REILLY

Eoghan O´Reilly

Eoghan O´Reilly je zpěvák, písničkár, hráč na knoflíkový akordeon ( kytaru, foukací harmoniku, irské píštalky, bodhrán a mandolínu), žijící na Moravě. Hrál a učil v Northamptonu než se přestěhoval do ČR.   První vystoupení měl s bluegrásovými muzikanty, a později našel své místo na rostoucí keltské scéně. S folk-rockovou formací Happy to Meet dostal cenu Objev roku od časopisu Folk&Country. Posledních 10 let se věnuje akustické hudbě, první s trio The Botttlewash Band a pak s kapelou The Ceol Flies (kjoul flajz). ystupoval v České televizi a v několika rádiových poradech.

Zdroj: www.eoghan.cz

25.8. – SEMTAM

kapela SEMTAM

Kapela působí vyrovnaným projevem kvalitního vokálu s pevným doprovodem a brilantními sóly. To vše by nefungovalo bez hezkých písniček, a těch mají v zásobě dost. Jak těch slavných z historie, tak úplně nových.

Zdroj: www.band.zone.cz